Rangersi Świata spotykają się w Azji. Nepal 2019

Ze stowarzyszenia

W dniach 12–16 listopada 2019 r., 550 uczestników z 70 krajów udało się do Nepalu na 9. Światowy Kongres Rangersów.

Polskie Towarzystwo Służb Ochrony Przyrody przyjęło zaproszenie od Międzynarodowej Federacji Rangersów (IRF). Spotkanie odbyło się po raz pierwszy w Azji, w bezpośrednim sąsiedztwie Parku Narodowego Chitwan w Sauhara.

Park Narodowy Chitwan został zasłużenie wybrany na gospodarza, biorąc pod uwagę przykładny wysiłek ich strażników, który doprowadził do „zerowego kłusownictwa” flagowych gatunków, takich jak Tygrys bengalski i Nosorożec Rhino.

        

Kluczowym tematem Kongresu była poprawa bezpieczeństwa i ochrona Rangersów. W niektórych regionach świata są narażeni na szczególne zagrożenia związane z ochroną przyrody. Sean Willmore, prezydent IRF, poinformował, że Federacja Rangersów liczy ponad 100 zabitych strażników rocznie na całym świecie. Wielu z nich zostało zamordowanych przez kłusowników. Dotyczy to zwłaszcza strażników w Afryce i Azji, gdzie występuje nielegalny handel kością słoniową i rogami nosorożca. W tych regionach strażnicy bardzo często nie są nawet ubezpieczeni przez swoich pracodawców. Podczas kongresu zaprezentowano modele ubezpieczeniowe, które mogą zapewnić opiekę dla poszkodowanych strażników.

Comments are currently closed.


Powered by http://wordpress.org/ and http://www.hqpremiumthemes.com/